Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

MedSilesia Kluczowym Klastrem Krajowym

Szanowni Państwo, z przyjemnością zawiadamiamy, że Klaster MedSilesia, którego członkiem jest także Instytut Technik Innowacyjnych EMAG, dołączył do grona Krajowych Klastrów Kluczowych. Jest to wielkie wyróżnienie.

Ministerstwo Gospodarki RP każdego roku nadaje status Krajowego Klastra Kluczowego. Krajowy Klaster Kluczowy jest skupiskiem firm, instytucji, placówek naukowych, który ma duże znaczenie dla gospodarki kraju i konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Krajowe Klastry są identyfikowane i oceniane na podstawie zakresu działalności i innowacji, rozwoju, dokonanych przedsięwzięć, współpracy z innymi przedsiębiorstwami oraz zgromadzonego doświadczenia.

Klaster MedSilesia powstał w 2007 roku. Jest przedsięwzięciem szczycącym się jedną z najdłuższych w Polsce historii działalności i aktywnie współpracuje z kilkudziesięcioma innowacyjnymi przedsiębiorstwami, instytucjami w obszarze technologii, wyrobów i urządzeń medycznych. MedSilesia umożliwia efektywne wykorzystanie oraz synergię potencjałów wszystkich uczestników klastra, w wyniku czego powstają innowacyjne rozwiązania medyczne. Klaster współpracuje z licznymi instytucjami i inicjatywami, realizuje projekty, dzięki którym rozwijają się firmy członkowskie.
Swój sukces Klaster odniósł dzięki działaniom w branżach: medycyna, biomedycyna, usługi medyczne i rehabilitacja.